Statybinių atliekų išvežimas

Remonto metu susidaro didelis kiekis atliekų. Netgi po tokio nedidelio kosmetinio remonto: tapetų klijavimo, dažymo darbų ar lubų balinimo. Visa tai draudžiama dėti į šiukšliadėžes šalia namų. Išsiaiškinkime, kurgi reikia išmesti statybines atliekas, kad negautumėte baudos.

Kas yra statybinės atliekos

Tai yra visos atliekos, susidarančios remontuojant, restauruojant ar išmontuojant patalpas bei pastatus. Visos šios atliekos priklauso ketvirtai ar penktai pavojingumo grupei, t.y., jos praktiškai yra saugios.  Todėl jos išvežamos ir utilizuojamos be specialių reikalavimų.

Statybinių atliekų pavyzdžiai:

  • Betono gabalai, plytos, gipsas.
  • Langų rėmai ir durų staktos.
  • Metalinės apdailos konstrukcijos.
  • Grindų, tapetų, gipso kartono fragmentai ir kt.
  • Statybinių medžiagų pakuotės.

Priklausomai nuo statybinių atliekų dydžio, jos yra skirstomos yra dideles, vidutines ir mažas. Didžiausi sunkumai kyla utilizuojant pirmąją grupę. Tai konstrukcijų nuolaužos ar jų atplaišos, blokai, sienų fragmentai ir kt. Šios atliekos atsiranda pačioje darbų pradžioje, todėl patartina jų atsikratyti iškart, kad galėtumėte toliau dirbti be trukdžių.

Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad į konteinerius galima dėti bet kokias atliekas. Tačiau taip iš tikrųjų nėra. Šiukšlių konteineriai yra skirti tik kietoms buitiniems atliekoms, kurios susidaro pas daugiabučių ar privačių namų gyventojus. Išimtis gali būti padaryta nedideliam tapetų ryšuliui ar saugiam statybinių medžiagų įpakavimui. Kitaip gali būti skiriamos nemažos baudos. Sumokėjęs baudą, asmuo vis tiek privalo išvežti po remonto likusias statybines atliekas į specialiai tam skirtas statybinių atliekų aikšteles. Pakartotinės baudos žinoma būna didesnės.

Kur išmesti statybines atliekas

 Kai kuriu žmonių nedidelės baudos negąsdina. Tačiau reikėtų suprasi, kad bauda gali tapti žymiai didesnė, jei išmestos šiukšlės bus pripažintos neteisėtais sąvartynais. Be to, netgi visai nedidelė šiukšlių krūva šalia konteinerių jau gali būti laikoma sąvartynų. Todėl, šiuo atveju, reikėtų būti labai atsargiems.

Jau iš anksto, dar prieš pradedant remonto darbus, reikia pagalvoti, kur ir kaip išvežti statybines atliekas. Reikėtų tinkamai įvertinti jų apimti ir nustatyti apytikslį utilizuojamų šiukšlių kiekį. Remdamiesi tuo, reikia pasirinkti utilizavimo būdą. Jei susidarys tik du ar trys maišai statybinių šiukšlių su tapetų likučiais, drąsiai tai galite padaryti patys. Juos sukrausite į automobilio bagažinę ir išvešite. Bet jei mes kalbame apie pertvarų nuolaužas, čia jau reikėtų nedidelio sunkvežimio. O tai jau yra papildomos nuomos išlaidos.

Specialistų teikiamos paslaugos

Šiais laikais yra daug kompanijų, teikiančių statybinių atliekų išvežimo ir utilizavimo paslaugas, todėl daug paprasčiau nusamdyti ir pasikliauti specialistais.

Mūsų komanda gali pasiūlyti aukščiausio lygio paslaugas ir aptarnavimą.

Visą informaciją teikiame tel:.

Tel:. +370 670 68788

statybiniu atlieku isvezimas